E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

Zoti bën mrekulli! Gruaja 65 vjeçe lind katërnjakë, tre djem dhe një vajzë: Jam e bekuar!

Të bëhesh nënë është gjëja më e bukur në botë. Por për një grua gjermane mund të thuhet se ka ndodhur një mrekulli.


German woman Annegret Raunigk, 65, has quadruplets – media – BBC News

Ajo është 65 vjeçe dhe ka gjithësej 13 fëmijë nga 4 burrat të ndryshëm. Por katër fëmijët e fundit që i ka binjak ajo i lindi duke iu nënshtrua një procedure të mbarësimit artificial në Ukrainë.

Të tre djemtë dhe një vajza e saj lindën para kohe në një spital të Berlinit. Nëna Annegret Raunigk, është një mësuese anglo-ruse që po shkon drejt pensionit dhe e cila përveç që është nënë e 13 fëmijëve, është gjyshe e shtatë nipave dhe mbesave. Po ashtu e ditur bëhet se ajo është gruaja më e vjetër në botë që ka lindur katërnjakë.

Ajo donte të kishte vetëm një fëmijë që mos ta kalonte kohën e pensionit vetëm, por u bekua me më shumë dhe kjo për të është një mrekulli.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njihuni me vajzën shqiptare që ka rrëmbyer vëmendjen e Bill Gates, u rendit e dyta në konkursin botëror

Shqiptarët po shkëlqejnë kudo në botë. Veçanërisht gjenerata e të rinjve. Së fundmi kryeministri Edi...

Si ta kuptoj nëse fëmija im është empat?

Nëse fëmija juaj është emocionalisht ose fizikisht i ndjeshëm, ai mund të jetë një...

I kaloi mbi 600 ditë duke fjetur në tendë, britaniku 12-vjeç i mblodhi 800 mijë euro për bamirësi

“Djaloshi në tendë”, 12-vjeçari që e quan kështu veten, i ka kaluar 600 ditë...

Amla Muçaj sjell këngën e re ‘Bekue qofsh flamuri im’

Është vetëm 5-vjeçare, por qysh tani ka marrë vëmendjen e publikut shqiptar. Quhet Amla Muçaj...