E diel, 17 Janar, 2021

Zbulohet sekreti i madh i vezës Kinder

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

Të gjithë fëmijët kanë dëshirë që prindërit e tyre të ju blejnë vezët e çokollatës “Kinder”, në të cilat qëllon një lodër!


Por askush në të vërtetë nuk e ka ditur se pse pjesa e brendshme e kësaj çokollate është me ngjyrë të verdhë? Por, më në fund është zbuluar sekreti se pse e brendshmja e Kinder vesë është e verdhë.

Edhe pse duket mjaftë e logjikshme, pjesa e brendshme e kinder vesë është e verdhe për shkak se duhet të asocojë në një vez të vërtetë!

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Si në kohët e vjetra: Qindra njerëz ‘luftojnë’ me topa bore në Leeds të Anglisë / VIDEO

Në shumë vende të botës temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe ka rënë borë. Ndër vendet...

Piloti e lë të dashurën t’i japë aeroplanit, trishtohen pasagjerët / VIDEO

Kemi dëgjuar për makinën që mund t’ia lësh të dashurës një xhiro, por për...

Vajza që fle 70 ditë pa u zgjuar / VIDEO

Ndoshta bukuroshet që flenë për një kohë të gjatë i keni parë në filma,...

Vallen e kërceni të gjithë në dasma, por a e dini historinë e saj?

Në Çamëri, në vendin e quajtur Konispoli, jetonte fisi i Takajve, aty ku lindi...