E shtunë, 1 Tetor, 2022

Ymer Ymeri nga SBASHK në Komisionin për Arsim: Pa bisedime nuk ndalet greva

- Advertisement -

Përfaqësues të SBASHK-ut kërkojnë zgjidhje për të dalë nga greva, duke dialoguar dhe sipas kërkesave që kanë.

Imer Imeri nga SBASHK-u kërkoi që në këtë takim të gjithë të koncentrohen e të dilet nga kjo situatë në të cilën të gjithë ndodhen.

- Advertisement -

“Sindikatat kanë vullnet të dalim nga kjo situatë. Nëse do të komunikonim shpejt e drejtë, do të dilnim nga kjo situatë. Nga kjo situatë nuk do të dalim pa bisedime. Shpresoj se ministrat e kanë vullnetin”, tha Imeri.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të mirë mëngjesin e sotëm për...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar Ministrin e Financave, Hekuran Murati,...

Pas votimit për pezullim të grevës, BSPK thërret konferencë të jashtëzakonshme

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...