E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

Ylli Buzhala, 6-vjeçari nga Kosova – një fotomodel i suksesshëm në Londër / VIDEO

Media për fëmijë dhe nëna “Kids of Kosova” nga sonte fillon një bashkëpunim me “Albanian Future Stars” me seli në Londër, me organizatore Juliana Shalla.


Së bashku do të prezantojmë fëmijët talentë shqiptarë që jetojnë në diasporë, si: Angli, Zvicër, Itali dhe shtete tjera, kudo ku ka shqiptarë.

Sonte prezantohet fëmija i parë i cili është Ylli Buzhala, dhe do të vazhdohet ditët e ardhshme me fëmijët e tjerë.

Ylli tregon se aktualisht merret me modelim, ku edhe do të prezantohet në festivalin “Albanian Future Stars”.

Ndiqeni prezantimin e Yllit:

 

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njihuni me vajzën shqiptare që ka rrëmbyer vëmendjen e Bill Gates, u rendit e dyta në konkursin botëror

Shqiptarët po shkëlqejnë kudo në botë. Veçanërisht gjenerata e të rinjve. Së fundmi kryeministri Edi...

Si ta kuptoj nëse fëmija im është empat?

Nëse fëmija juaj është emocionalisht ose fizikisht i ndjeshëm, ai mund të jetë një...

I kaloi mbi 600 ditë duke fjetur në tendë, britaniku 12-vjeç i mblodhi 800 mijë euro për bamirësi

“Djaloshi në tendë”, 12-vjeçari që e quan kështu veten, i ka kaluar 600 ditë...

Amla Muçaj sjell këngën e re ‘Bekue qofsh flamuri im’

Është vetëm 5-vjeçare, por qysh tani ka marrë vëmendjen e publikut shqiptar. Quhet Amla Muçaj...