E enjte, 30 Mars, 2023

WOW! Këngëtarja shqiptarje pjesë e serialit të animuar të Michelle Obama-s

- Advertisement1-

“We The People” quhet seriali i animuar i Netflix-it, në të cilin do të jetë pjesë këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha. Krijuesi i “Doc McStuffins”, Chris Nee, është ribashkuar me ish-presidentin Barack Obama dhe “Higher Ground Productions” të Michelle Obamas për serinë e animuar të Netflix-it.

Seriali prej 10 episodesh, i prodhuar nga Kenya Barris, ndërthur muzikën dhe animacionin për të edukuar një brez të të rinjve amerikanë për fuqinë e njerëzve.

- Advertisement -

Çdo episod, i cili përdor një ndërthurje të stileve të animuara, është një thirrje për veprim për të rimenduar, si një gjë të gjallë që merr frymë dhe për të rikonfirmuar të kuptuarit e asaj që do të thotë qeveri dhe qytetari në një botë moderne.

“We the People”, i cili do të publikohet më 4 Korrik në Netflix, drejtohet nga Peter Ramsey, Trisha Gum, Victoria Vincent, Benjy Brooke, Mabel Ye, e të tjerë. Seriali do të bëjë debutimin e tij botëror në AFI DOCS më 24 Qershor.

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...