E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Vogëlushja nga Fieri apel Kryeministrit: Kur ti blesh dhuratën djalit tënd mendo edhe për ne fëmijët që nuk kemi lekë

- Advertisement -

Dalja e lumit Vjosa nga shtrati për shkak të reshjeve të dendura të shiu solli përmbytje të mëdha në Vlorë dhe në Fier.


Së fundmi fermerët e Fierit janë ngritur në një protestë ku kërkojnë dëmshpërblim për dëmet nga këto përmbytje.

- Advertisement -

Së bashku me fëmijët e tyre fermerët kanë ngritur zërin ku i kanë kërkuar ndihmë kryeministrit për këtë situatë në të cilën ndodhen. Në prag të festave të fund vitit, vajza e vogël e një prej fermerëve I ka bërë kërkuar Edi Ramës që kur të blej dhurata Zahos të mendoj dhe për fëmijët e baballarëve që nuk kanë mundësi ekonomike.

“Xhaxhi Edi Rama kur t’i blesh djalit tënd Zahos dhurata për vitin e ri mendo edhe për të gjithë fëmijët e baballarëve që nuk kanë lekë të blejnë dhurata.”, tha ajo.

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nagavci vjen me një postim në Facebook, nuk flet për grevën

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka nënshkruar sot kontratat për ndërtimin e pesë çerdheve...

Nexhmi Hoxha nga Këshilli i Prindërve: Me padurim presim presim pezullimin e grevës

Anëtari i Këshillit të Prindërve të Prishtinës, Nexhmi Hoxha ka folur rreth qëndrimit të...

KMDLNJ kërkon dorëheqjen e ministres Nagavci

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriu, sot ka kërkuar dorëheqjen...

LAJMI I FUNDIT nga SBASHK-u për ndërprerjen e grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës është duke shqyrtuar pezullimin e grevës...