E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Vogëlushja më e bukur në botë është nga Nigeria, mahnit me tiparet e saj / FOTO

Bukuria nuk ka limite, nuk njeh moshë, racë apo gjini. Një vogëlushe nga Nigeria ka mahnitur botën me tiparet e saj të veçanta.

- Advertisement -

Pasi fotografitë e saj u postuan në Instagram dhe Twitter nga fotografi Mofe Bamuyiwa, pesëvjeçarja Jare Ijalana u quajt si vajza më e bukur në botë.

Jare është një vajzë mahnitëse nigeriane me sy të mprehtë dhe flokë të mrekullueshëm. Megjithëse nuk është një modele profesioniste, është e qartë se ajo do ta arrinte këtë pa problem, pasi tashmë ka filluar të modelojë për disa kompani me rroba fëmijësh.

- Advertisement -

Faqja u hap pasi fotografi bindi mamanë e vajzës për të pasur një llogari në Instagram.

Aty jo vetëm që shfaqet Jare, por edhe dy motrat e tjera Jomi, 7 dhe Joba, 10. Llogaria e ‘Motrave j3’ ka 165 mijë ndjekës deri më tani.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...