E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Vogëlushja bëhet hit në internet, përdor litarin për të kaluar lumin e rrëmbyeshëm / VIDEO

- Advertisement -

Shembja e një ure në Kolumbi i ka detyruar banorët e atij komuniteti të rrezikojnë jetën çdo ditë për të kaluar lumin e rrëmbyeshëm që ndodhej poshtë saj.


“Daily Mail”, ka publikuar një video ku shihet një vogëlushe duke kaluar lumin e rrëmbyeshëm me ndihmën e një litari, që ishte zgjatur pikërisht në vendin ku ndodhej më parë ura.

- Advertisement -

Ura i shërbente një fisi indigjen për të kaluar në provincën më të afërt. Ajo u shemb si pasojë e ujërave të rrëmbyeshëm dhe reshjeve të dendura të shiut përgjatë ditëve të fundit në atë zonë.

 

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...