E hënë, 26 Shtator, 2022

Vogëlushi ngec në mes të lumit, shikoni si peshkatari e shpëton me një grep / VIDEO

- Advertisement -

Një burrë ukrainas përdori grepin për të tërhequr një djalë11-vjeçar, pasi fëmija ishte bllokuar në një bllok akulli lundrues në mes të lumit Desenka në Kiev të dielën.


Videoja e momentit u filmua nga peshkatari Richard Gorda, i cili u gjend aty dhe arriti të shpëtonte djalin

- Advertisement -

Z. Gorda dëgjohet duke i folur djalit të tmerruar të qëndrojë i qetë ndërsa ai përpiqet ta shpëtojë.

Në video duket fëmija, i moshës 11 vjeç në mes të ujit dhe që nuk mund ta notonte.

Videoja përfundon me dëshmitarët që ndihmojnë fëmijën të zbresë nga akulli në breg.

- Advertisement -

Sipas raporteve, ai u shpëtua pa lëndime dhe nuk kërkoi ndihmë mjekësore.

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...