E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Vogëlushja Albiona Geci, poezi gjyshit Osman Gecit, dajës së Adem Jasharit

- Advertisement -

Me 5-6 dhe 7 Mars u shënua Epopeja e Lavdishme e Jasharajve të Prekazit.


Në këtë vend heroik shumë qytetarë shkojnë për ta vizituar, ndërsa shumë këngë janë realizuar për heroizmin e Jasharjave.

- Advertisement -

Po në këtë Epope bie në sy vogëlueshja Albiona Geci e cila i ka kushtuar një poezi gjyshit Osman Shaban Gecit, dajës dhe bashkëluftëtarit të Adem Jasharit.

“Zgjohu o gjysh” e nis poezinë Albiona, të cilën poezi mund ta dëgjoni në videon e mëposhtme:

 

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...