E mërkurë, 29 Mars, 2023

Vogëlushja Albiona Geci, poezi gjyshit Osman Gecit, dajës së Adem Jasharit

- Advertisement1-

Me 5-6 dhe 7 Mars u shënua Epopeja e Lavdishme e Jasharajve të Prekazit.


Në këtë vend heroik shumë qytetarë shkojnë për ta vizituar, ndërsa shumë këngë janë realizuar për heroizmin e Jasharjave.

- Advertisement -

Po në këtë Epope bie në sy vogëlueshja Albiona Geci e cila i ka kushtuar një poezi gjyshit Osman Shaban Gecit, dajës dhe bashkëluftëtarit të Adem Jasharit.

“Zgjohu o gjysh” e nis poezinë Albiona, të cilën poezi mund ta dëgjoni në videon e mëposhtme:

 

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...