E diel, 29 Janar, 2023

Vjosa nga Vushtrria hapë biznesin e saj të përpunimit të perimeve, punëson 4 gra

- Advertisement -

Përkundër vështirësive, shumë gra vazhdojnë të ndjekin ëndrrat e tyre.

Kështu ka bërë edhe znj. Vjosa nga qyteti i Vushtrrisë e cila sot ka hapur biznesin e saj të përpunimit të perimeve, dhe për më tepër ka punësuar 4 gra, shkruan Kids of Kosova.

- Advertisement -

Ajo biznesin e ka hapur në fshatin Bruznik të Vushtrrisë. I mbetet jo vetëm qytetit të Vushtrrisë, por edhe të gjitha marketeve e qytetarëve t’i blejnë produktet e Vjosës.

Ndërsa gratë e tjera në mbarë vendin ta ndjekin rrugën e saj dhe kështu të fuqizohen sa më shumë gratë.

Urime dhe shumë suksese, Vjosës në biznesin e saj. (Kids of Kosova).

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...