E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

Vjosa Berisha flet për betejën me kancerin: Jam ende në terapi dhe pastaj do të shohim efektin

Regjisorja Vjosa Berisha muaj më parë foli për luftën e saj me sëmundjen e kancerit.


Nëpër intervista ajo tregoi se po mundohet që ta fitojë këtë betejë me sa më shumq pozitivitet.

Berisha në llogarinë e saj në Instagram ka marrë disa pyetje, derisa ka folur edhe për sëmundjen në të cilën po kalon.

Ajo ka zbuluar se sëmundjen e kancerit e ka në vezore, dhe se momentalisht është në terapi, dhe po pret sa t’i mbarojë për të parë rezultatin.

“Mendoj që sfida më e madhe është të bindësh veten që kanceri nuk është sëmundja më e keqe dhe në ditët e sotme ka më shumë raste që shërohen sesa që dështojnë. Në momentin që fillon të mëndosh kështu, pozitiviteti dhe fuqia për ta luftuar vijnë me të. Këshilla më e mirë është që asnjëherë të mos kërkosh në Google sa i përket kancerit dhe të shmangësh njohurinë e internetit sepse miliona lunatikë [të çmendur] ndajnë informacion aty” – është shprehur mes tjerash Vjosa.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Trimëria e nënës nga India, leopardi ia rrëmbeu djalin – e ndoqi me milje derisa nuk ia lëshoi

Një nënë nga India ka ndjekur një leopard për afro një milje, duke luftuar...

Solidarizim me aktoren Matoshi, sot organizohet “Ecim për Adrianën”

Një ecje solidarizimi do të mbahet sot nga ora 12:00 për aktoren dhe deputeten...

Njoftoi historinë e trishtë për tumorin në tru, Adriana Matoshi merr mbështetje të madhe në rrjete sociale

Aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, vetëm pak orë më...

A e dini arsyen pse burrat bien në gjunjë kur u propozojnë grave!?

Për shumë njerëz, propozimet supozohet të jenë momenti më romantik, që e keni përjetuar...