E diel, 4 Dhjetor, 2022

VIDEOJA që po bën xhiron e rrjetit, vullnetarja e Kryqit të Kuq përqafon emigrantin e dehidratuar

Fotografia e një vajze vullnetare të Kruqit të Kuq duke përqafuar një emigrant të dehidratuar po bën xhiron e rrjetit.

Në foto shfaqet Luna, vullnetarja e Kryqit të Kuq dhe një i ri që e përqafon mes lotësh pasi ishte hedhur në det për të arritur në Ceuta me shpresën për një jetë më të mirë.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

10 profesionet dhe zanatet që mund të zhduken në 5 vjet

Profesionet tradicionale janë të destinuara të zhduken. Në pesë vitet e ardhshme, sipas një...

Truri i adoleshentëve po ‘plaket’ më shpejt…

Stresi i mbylljes gjatë pandemisë ka plakur para kohe trurin e adoleshentëve me të...

A e dini se cili është përdorimi i gomës blu?

Mund të kemi kaluar gjithë fëmijërinë tonë duke menduar se pjesa blu e gomës...

28 NËNTORI – festë e shumëfishtë

Dita e 28 nëntorit e emërtuar si Festa e Flamurit është një nga më...