E shtunë, 1 Tetor, 2022

VIDEO-INTERVISTË me Tahire Gashi – Ju prezantojmë qendrën e kujdesit ditor OJQ “Zana” në Klinë / VIDEO

- Advertisement -

Për 20 vite pa ndalë punon për të drejtat e fëmijëve dhe grave në komunën e Klinës.


Si nënë e një djali me autizëm, ka themeluar programin për kujdes ditor për fëmijët me nevoja të veçanta në këtë qytet. Kjo është Tahire Gashi, drejtoreshë e organizatës joqeveritare NGO “Zana’.

- Advertisement -

Znj. Tahire Gashi përmes një videointerviste nga prezanton me objektin e OJQ “Zana” në Klinë, ku flet në detaje për punën që bëhet për fëmijët me nevoja të veçanta.

Mëposhtë mdiqeni videointervistën:

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Edhe një tjetër mërgimtar, i gatshëm t’ua jap nga 100 euro mësuesve

Mërgimtarët po vazhdojnë të tregojnë gatishmëri për t’i ndihmuar mësuesit kosovar. Edhe Fitim Krasniqi, nga...

INTERVISTË| Xhevahire Krasniqi, mësuesja e prekur dy herë me kancer: Si e luftova dhe ju riktheva familjes e nxënësve

Është prekur dy herë me kancer, por sot fatmirësisht gëzon shëndet të mirë dhe...

INTERVISTË| Dr.Lumnije Kqiku kosovarja e parë që preku majat e shkencës: Si e kujtoi hyrjen në librin enciklopedik më prestigjioz në botë

Është nga Gjilani por jeton në Austri nga ku nuk i ndahet shkencës e...

INTERVISTË| Zv.ministri Dukagjin Pupovci: Ligji i ri do të sjellë rritjen e pagave në arsim

Çështja e shamisë në shkolla, greva në arsim në prag të vitit të ri...