E premte, 7 Tetor, 2022

Video e mjekut që po bën xhiron në rrjete sociale: Shpërqëndron fëmijën kur i jep vaksinën

Kur vjen dita që foshnjat duhet të bëjnë vaksinën, ata që janë më të emocionuar dhe të frikësuar janë prindërit, pasi nuk durojnë dot të qarat dhe dhimbjen që ndjejnë fëmija i tyre në ato momente.

Mirëpo Dr Ëilliam Gerba, në Neck Great e ka një zgjidhje. Ai përdor një teknikë shpërqëndrimi e cila ka rezultuar shumë efektive.

- Advertisement -

Noah vetëm 5 muajsh në video shihet mjaft i lumtur gjatë kryerjes së vaksinës së tij, kjo gjë falë Dr. William i cili e shpërqëndron dhe e gudulis në qafë për ta argëtuar.

Mjeku vazhdon ta shpërqëndrojë atë i cili është i ulur në krahët e babait të tij, duke i hedhur një top pambuku në këmbët e tij. Ajo që ishte më e lumtur nga gjith kjo vizitë padyshim që ishte nëna e Noah e cila shprehet se ndjehej e lehtësuar teksa shihte djalin e saj të lumtur dhe pa dhimbje nga vaksina.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...