E hënë, 26 Shtator, 2022

Video interesante: Macja ngjitet me alpinistët në majën e një mali zviceran

- Advertisement -

Dy alpinistë të rinj Cyril dhe Erik Rohrer u ngjitën në majën e malit të mbuluar me dëborë.


Kur alpinistët arritën në një lartësi prej rreth 1200 metrash dëgjuan një mjaullimë dhe kuptuan se atje ishte një mace e humbur.

- Advertisement -

Ajo dukej se ishte endur dhe përfundoi në shpatet e malit rastësisht, shkruan Daily Mail.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjuha shqipe e varfër, a do të flasim në të ardhmen veç me emoji?

Emojit janë këtu dhe janë këtu për të qëndruar, duke u zhvilluar e përmirësuar...

Universiteti shtetëror i Floridas shkruan për ekonomisten nga Prishtina

Universiteti Shtetëror i Floridas (FSU) ka shkruar sot për këngëtaren Adelina Emini, e cila...

Emocionohet pasi sheh veten në fotografi me këmbë zbathur në shkollë: E kisha kthy prapë atë kohë…

Shpesh prindërit na flasin për kohën kur kanë qenë fëmijë dhe kushtet në të...

10 matematicienët më të mëdhenj të të gjitha kohërave

Matematika, vjen nga greqishtja e lashtë që do të thotë “studim”, “shkencë”. Shpeshherë është...