E diel, 5 Shkurt, 2023

Veprimi i mësues shqiptare që do të mbahet mend gjatë: Grisi fletët e regjistrit të nxënësve për këtë arsye

- Advertisement -

Një veprim i vitit 2017 i një profesoreshe të një gjimnazi në Tiranë do të mbahet mend gjatë, si një gjë që kurrë nuk do të kuptohet:

Ajo kishte grisur fletët e regjistrit të nxënësve. Gjithçka kishte të bënte me ndryshimin e notave të nxënësve.

- Advertisement -

Atë kohë Policia e Tiranës kishte nisur procedim penal ndaj mësueses me inicialet Sh. S..

Kallëzimin e kishte bërë drejtoresha e shkollës, ndërsa ishin hetuar motivet e këtij veprimi që konsiderohet shkelje ligjore.

Nga hetimet paraprake dyshohet se grisja e fletës me nota të gjimnazistëve ishte bërë për veprime korrupsioni dhe ndryshimit të notave të vendosura më para.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Shkencëtari nga Deçani sjell një vizion të ri shkencor në Fizikë

Shkencëtari nga Deçani, Naim Krasniqi me punë dhe banim në Francë, ka botuar librin...

Ankohen studentët për kushtet në konvikte: Ka mungesë të ujit e internetit, banjot e papastërta

Mungesa e ujit të nxehtë, papastërtia në banja, mungesa e internetit të rregullt, janë...

E FUNDIT: “Do ta dërgojmë në Kushtetuese Ligjin e Pagave, nëse nuk plotësohen kërkesat për rritje të koeficientit”

Qeveria e Kosovës në fillim të kësaj jave bëri publik koeficientin në vlerë të...

22 libra që duhet të lexoni patjetër në jetë

1.“Për kë bien këmbanat” – Ernest Hemingueji Një nga veprat më të mira Heminguejit, “Për...