E mërkurë, 29 Mars, 2023

Vdes profesori universitar kosovar, në një aksident komunikacioni në Bullgari

- Advertisement1-

Një aksident me fatalitet ka ndodhur dje në Bullgari.

Si pasojë e këtij aksidenti ka humbur jetën profesori kosovar Zeqir Shaqiri.

- Advertisement -

Sheqiri ishte ligjërues i rregullt i lëndës së Fizikës në Fakultetin e Edukimit.

Ai kishte një numër të madh botimesh.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nga Malvina Lamçe-Rista: Dikur kur të kritikonte mësuesja ktheheshe kokëulur në shtëi, sot nxënësi…

“Për çfarë duhet të jesh mësues kur nuk të lenë të punosh siç duhet?...

Shkolla fillore “Ilaz Thaçi” në Han të Elezit shënon Ditën e shkollës me disa aktivitete

Shkolla fillore "Ilaz Thaçi" në Han të Elezit ka shënuar Ditën e shkollës. Për këtë...

Drejtoresha Ardita Brahimi-Idrizi: Vlerësimi i përformancës së mësimdhënësve, rol kyç në reformat e personelit arsimor

Në të kaluarën vlerësimi i performancës ka qenë më tepër i koncentruar në atë...

Mësuesja Ariana Rizvanolli: Përvoja e punës që mora nga Kosova më beri të kem sukses në Gjermani

Me ambicien dhe pasionin që e karakterizon, Ariana Gala Rizvanolli, vazhdon ta ushtrojë profesionin...