E martë, 31 Janar, 2023

“Vdekjen e mësueses time e konsideroj humbjen e parë të madhe të jetës”

- Advertisement -

Adi Krasta një nga figurat më të mëdha publike të vendit tonë, së fundmi në faqen e tij të Facebook i ka dedikuar një status vlerës dhe rëndësisë që ka pasur në jetën e tij mësuesja e klasës së parë, siç ai e quan ndryshe “zonja e rëndësishme”.

Janë disa persona që vijnë në jetën tonë dhe lënë gjurmë të pashlyeshme!

- Advertisement -

Kështu duket të ketë ndodhur edhe me Adi Krastën, një nga figurat më të mëdha publike të vendit tonë. Ai së fundmi në faqen e tij të Facebook i ka dedikuar një status mësueses së tij të klasës së parë për vlerën dhe rëndësinë që ajo ka pasur në jetën e tij.

Për Adi Krastën vdekja e mësueses, ose siç ai e quan ndryshe “zonjës së rëndësishme”, ishte humbja e parë e madhe e jetës për të.

Ai shkruan:

- Advertisement -

“Mësuesja ime e klasës së parë quhej Nedret Cene. Gjirokastrite, trupvogël, tejet inteligjente. Më bënte gjithnjë përshtypje një dhëmb i artë në atë buzëqeshje. Kishte diçka Elizabetiane tek ajo zonjë e rëndësishme. Vdiq e re kur isha 14 vjeçar. E konsideroj humbjen e parë të madhe të jetës”.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Prezantohet nesër: Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë,...

Në mungesë të kuadrit, nuk ka mësim në gjimnazin e matematikës

Nxënësit e gjimnazit “Matematikë dhe Informatikë” në Shkup edhe javën e dytë të gjysmë-vjetorit...

ORCA: Senati i UP-së ka shpallur plagjiatorë profesorët Bujar Dugolli e Ardian Kastrati

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim (ORCA), përmes një njoftimi për media ka...

Sindikatat reagojnë për mos publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria po tallet, nuk i harrojmë këto lojëra

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Administratës së Kosovës, Ali Gashi ka thënë se...