E martë, 24 Maj, 2022

Vdekja e 3-vjeçares në Elbasan, flet babai: Nuk e di si më iku goca, mjeku na tha virozë

spot_img
- Advertisement -

Babai i vajzës 3-vjeçare që humbi jetën në Spitalin e Elbasanit mbrëmjen e së martës, ka thënë për gazetarët se e mitura ishte e sëmurë prej 8-9 ditësh.

Sipas tij, mjeku që e kishte vizituar i kishte dhënë mjekim për virozë.

- Advertisement -

 

“E prura për vizitë para 2-3 ditësh, doktori tha virozë. Më dha një qese me ilaçe, e çova në shtëpi. Dje u bë goca iu nxi buza, e çova në spital. Gati 8-9 ditë e sëmurë. U bë keq goca, e prura për vizitë. Doktori tha është virozë edhe më dha ilaçe. S’na kanë thënë asnjë lloj shkaku”, tha babai i vajzës.

Ende nuk dihet shkaku i vdekjes së saj ndërsa pritet ekspertiza mjeko-ligjore që do të saktësojë se çfarë ka shkaktuar vdekjen e të miturës.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Metoda tërheqëse të nxëni që mund t’i praktikoni me nxënësit dhe fëmijët tuaj

Metodat e të nxënit që përdorni për nxënësit tuaj të vegjël duhet të jenë...

“Mamaja ime ishte mësuese”

Mamaja ime ishte mësuese. E kujtoj kur mbrëmjeve mbas bukës vendoste në të njëjtën...

LAJMI I FUNDIT: Helmohen dy arsimtare

Dy arsimtare dhe 11 nxënës që dyshohet se ishin helmuar në një restorant në...

Eskalon situata: Drejtori i Arsimit laget me ujë

Është tensionuar debati në Kuvendin Komunal të Podujevës. Në mbledhjen e cila po mbahet dhe...