E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Vajza që na bëri të qajmë, tani na bën të buzëqeshim: Më pëlqen shumë muzika shqiptare

- Advertisement -

E njohur nga të gjithë si “Ova”, ose ndryshe Nisa Sofiya Aksongur ka qenë pasditen e sotme në një intervistë me Bieta Sulon në “Ftesë në 5”.

E rehatuar në divanin e saj, Nisa ka treguar se nuk e priste që të luante në filmin “Mrekullia në qelinë numër 7” mes emrave më të njohur të kinematografisë turke dhe se ky moment e emocioni pa masë.

- Advertisement -

Ajo tregoi se ka luajtur në shumë filma dhe ka marrë pjesë edhe në reklama. Nisa shtoi se në një pjesë të mirë të kohës së saj dëgjon muzikë shqiptare nga të gjithë artistët.

E pyetur nga Bieta nëse dëshiron të bëhet një aktore e madhe kur të rritet, Nisa pohoi se përveçse aktore dëshiron të ndjekë dhe një rrugë tjetër, të cilën nuk e ka caktuar akoma deri më tani sepse është ende shumë e vogël.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...