E shtunë, 28 Nëntor, 2020

Vajza që na bëri të qajmë, tani na bën të buzëqeshim: Më pëlqen shumë muzika shqiptare

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

E njohur nga të gjithë si “Ova”, ose ndryshe Nisa Sofiya Aksongur ka qenë pasditen e sotme në një intervistë me Bieta Sulon në “Ftesë në 5”.

E rehatuar në divanin e saj, Nisa ka treguar se nuk e priste që të luante në filmin “Mrekullia në qelinë numër 7” mes emrave më të njohur të kinematografisë turke dhe se ky moment e emocioni pa masë.

Ajo tregoi se ka luajtur në shumë filma dhe ka marrë pjesë edhe në reklama. Nisa shtoi se në një pjesë të mirë të kohës së saj dëgjon muzikë shqiptare nga të gjithë artistët.

E pyetur nga Bieta nëse dëshiron të bëhet një aktore e madhe kur të rritet, Nisa pohoi se përveçse aktore dëshiron të ndjekë dhe një rrugë tjetër, të cilën nuk e ka caktuar akoma deri më tani sepse është ende shumë e vogël.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Flet Zenun Shala, që hapi shkollën shqipe në Monthey të Zvicrës: Çdo ditë e më shumë po rritet numri i nxënësëve

Mërgata kosovare që jeton në shtete të ndryshme asnjëherë nuk e harron t’ia trasojë gjeneratave të reja që ta mësojnë gjuhën shqipe. Kështu ka bërë...

Suela Kluna, 11-vjeçarja që jeton në Gjermani – drejt realizimit të ëndrrës për t’u bërë modele

Është 11-vjeçare dhe si çdo fëmijë ka shumë ëndrra. Pandemia aktualisht e ka stopuar që të merret me modelim, por shpreson se shpejt do...

Flet Ajlin Alfredaj nga Tropoja: Si është të rritësh 7 fëmijë dhe të bësh karrierë në politikë

Intervistoi: Donat Maloku Është nënë e 7 fëmijëve por kjo nuk e ka penguar të kryejë dy fakultete dhe më pas të merret intesivisht me...

Të tjera nga kategoria

28 Nëntori me Ejza Hoxha në Kids of Kosova – prezantim dhe poezi / VIDEO

Sot të gjithë shqiptarët festojnë Ditën e Flamurit, 28 Nëntorin. Media Online "Kids of Kosova"...

3 shenjat që tregojnë se a jeni të lumtur

A je i/e lumtur? Ka 3 shenja që jua zbulojnë këtë gjë! Ke diçka për...

Video që duhet ta shohin prindërit: Nëse fëmija merr frymë kështu, dërgojeni te mjeku

Blogerja dhe nëna Charlie O’Brien ka publikuar një video të bebes së saj, e...

Fëmija inatoset: Ja çfarë duhet të bëjë prindi në atë moment

Në periudha të caktuara gjatë zhvillimit fëmija fillon që të çojë inate dhe t’u...