E shtunë, 1 Tetor, 2022

Vajza e aktorëve shqiptarë, 15 vjeçarje me biznesin e saj në Instagram

- Advertisement -

Instagrami është kthyer  një ndër rrjetet sociale i cili po përdoret jo vetëm për të krijuar miqësi dhe për të ndarë me miqtë momentet tona, por edhe një mënyrë e mirë për të bërë biznes.

Ky është edhe rasti i Kaltrina Zallës, e cila ndryshe nga shumë moshatarë të saj  ka zgjedhur të përpiqet që të fitojë vet disa të ardhura për veten.

- Advertisement -

Kaltrina është vetëm 15 vjeç por me një ide të qartë kur vjen puna për të bërë biznes. Në një intervistë në “Rreze Dielli” ajo tregoi se si e nisi këtë biznes të vogël por që arrin t’i sigurojë disa të ardhura për veten e saj.

Kaltrin tha se ideja për të hapur një faqe në instagram i erdhi gjatë karantinës, pasi kishte mjaft kohë të lirë për të eksploruar me gatimin.

‘’ Gjatë karantinës mu krijua kjo  koha e lirë, prandaj fillova të gatuaja më shpesh, kishte dhe ditëlindjen një pjesëtar I familjes dhe e bëra unë tortën për të, që aty fillova të kuptoj që kisha dhe një lloj talenti’’ u shpreh ajo.

- Advertisement -

Ndër të tjera ajo është edhe vajza e dy artistëve të të njohur shqiptar, Romir Zalla dhe Suela Bako, të cilët e kanë ndihmuar dhe motivuar që ajo të krijojë faqen e saj në Instagram ku mund të shes ëmbëlsirat e veçanta të cilat krijonë me shumë dashuri.

‘’ Idenë në fillim e krijova me mamin, duke e biseduar që pas asaj tortës dhe ishte shumë spontane si të thuash. Thjesht një ditë të bukur vendosëm të hapnim faqen në Instagram… dhe më ndihmuan shumë të dy’’ tha Kaltrina.

Kaltrin realizon të gjitha llojet e ëmbëlsirave, nga ato tradicionalet e deri tek krijimet e saj personale duke i  vendosur edhe emra të veçantë megjithëse ndonjëherë kanë edhe vështirësinë e saj, siç është ëmbëlsira që kishte përgatitur sot.

- Advertisement -

‘’ Kjo është pavlova, ja kam vënë emrin ‘ re’ sepse është tërësisht e bardhë dhe ka fruta përsipër, I viet krem dhe frutat janë me limon, sepse ëmbëlsira është shumë e ëmbël dhe kur janë frutat e tharta shkojnë shumë bashkë’’, tha ajo.

Biznesi i saj i vogël nuk ka shumë kohë që është krijuar, por Kaltrina ndjehet e lumtur që mund të fitojë disa të ardhura vet, dhe është një frymëzim edhe për moshatarët e saj që të mundohen të fitojnë vet disa të ardhura.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Nga Arbër Paçarizi: Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën

Nga Arbër Paçarizi: "Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën, andaj nëse...

Pas 8 vjetësh, familja me 12 fëmijë bashkohet si dikur

Të mbledhur në studion e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan, rubrika “Ka...