E premte, 2 Dhjetor, 2022

Vajza 8-vjeçare që noton me pitonin në pishinë dhe bashkëjeton me të

Një vajzë 8-vjeçare e quajtur Inbar ka një mik të pazakontë me të cilin kalon pjesën më të madhe të kohës, madje edhe noton në pishinë.

Ajo preferon ta kalojë kohë me pitonin e saj, i quajtur Belle. Gjarpri i verdhë prej 3.3 metrash, është një nga shumë kafshët që familja e saj mban në shtëpinë e tyre në një vend të Izraelit jugor.

- Advertisement -

Sipas 8-vjeçares, Belle ka qenë një shoqëri e mirë sidomos gjatë bllokimit për shkak të Covid-19. “Më ndihmon të kaloj kohën, më pëlqen shumë të rri me gjarpërinjtë dhe nganjëherë i ndihmoj të “heqin” lëkurën e tyre.”

Nëna e saj tregon se “Inbar është rritur me gjarpërinjtë. Kur Inbar ishte e vogël, ajo qëndronte në banjë me gjarpërin, tashmë ajo është rritur si dhe gjarpri është bërë më i madh. Është shumë e natyrshme për ne ”, tha ajo.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...