E shtunë, 1 Tetor, 2022

“Unë u ktheva”, Adriana Matoshi ka disa fjalë pas operimit

- Advertisement -

Aktorja dhe deputetja Adriana Matoshi, është lajmëruar me një status në Facebook, pas daljes nga spitali, ku është operuar për tumorin në tru që i ishte rikthyer pas nëntë vitesh.


Matoshi ka shkruar se nuk e kishte besuar asnjëherë se sa shumë ndikojnë pozitivisht thirrjet dhe dedikimet që iu bënë me rastin e operimit.

- Advertisement -

“Gjithmonë e kom ditë që jemi popull i bashkum, popull që e zgjasim dorën kur duhet, po asniher nuk kisha besu sa shumë ndikojnë psiqikisht edhe shpirtnisht krejt ato thirrje, mesazhe, komente e dedikime pafund që i lexojsha gjithandej. Forca nuk u reflektu veç te unë, po te krejt njerzt me t’cilët jom e lidhun shpirtnisht. Ju i keni bo edhe ata me besu n’lutjet tuaja”, ka shkruar Matoshi.

Matoshi ka përmendur ecjen që u organizua në sheshet e Prishtinës, një ditë para operimit të saj.

Ajo thotë se marshe të tilla duhet të organizohen për fëmijët, gratë e burrat që luftojnë me sëmundjet të cilat mbi të gjitha kanë kosto të lartë financiare.

- Advertisement -

“Ecja/marshimi n’sheshin e Prishtinës u kon për mu e papritshme. Jo pse kom dyshu n’dashninë e njerzve t’mi, po n’temperatura qaq t’ulëta, i pashë të mbledhun shoqni, kolegë e qytetarë të cilët ma dhan forcën ma t’madhe ndërkohë që unë isha duke i’u nënshtru krejt analizave e kontrollave para operimit. Marshet e tilla duhet me u organizu e me ju dediku krejt atyne fmive, grave e burrave që luftojnë e na nuk e dijmë nëpër çka po kalojnë. Besomni nuk ja u njihni as dhimtën, as stresin, e as ngarkesën e kostos që e ka mjekimi për kto smundje kaq t’rona”, ka shkruar Matoshi.

Ajo ka falënderuar të gjithë ata që i kanë shkruar, derisa ka bërë të ditur se me rekomandim të mjekut, është duke qëndruar largë telefonit.

“Kurrë ma e përmbushun shpirtnisht nuk jom kon. Po ju falenderoj shumë krejt juve që m’keni shkrujt prej momentit që e kom publiku lajmin. Ma boni hallall që nuk kom mrri as me i lexu ato mija mesazhe që hala nuk po ndalen. Për momentin jom tu qëndru larg telefonit si rekomandim i mjekut për pushim dhe qetësi apsolute. Premtimin që ja u dhash, e majta. UNË, U KTHEVA ❤️”, ka shkruar Matoshi.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Infektologu kosovar: Kosova rrezikohet nga Lija e Majmunëve, s’ka vaksinë për këtë sëmundje

Infektologu, Hamdi Ramadani ka thënë se lija e majmunëve pritet të përhapet edhe në...

Simptoma që tregon se duhet të keni kujdes nga lija e majmunit

Shtatë raste të lisë së majmunëve janë konfirmuar në Mbretërinë e Bashkuar që nga...