E diel, 24 Tetor, 2021

U shpall e humbur nga familjarët, gjendet në pyll 8-vjeçarja gjermane: Ja si mbijetoi pa ushqim dhe në mes të të ftohtit

Një vajzë e shpallur si e humbur nga familjarët është gjetur mrekullisht gjallë në pyll.


Ajo ka qëndruar atje dy ditë pa ujë, ushqim dhe në temperatura shumë të ulëta.

8-vjeçarja Julia Sleegers nga Berlini, u gjet në pyllin Cerhov, në kufirin me Çekinë. Raportohet se Julia ka humbur teksa ishte duke luajtur me vëllanë.

Për ta gjetur të voglën, janë angazhuar 40 qen nuhatës, helikopterë e dronë.

Zëdhënësi i policisë Florian Beck tha për rrjetin Bild: “Ajo është gjallë, vuan nga hipotermia por nuk është në rrezik dhe u dërgua në spital. Kur ne e pamë nuk po i besonim syve”.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ekspertët për Pfizer: Përfitimet e vaksinës te fëmijët 5 deri 11 vjeç

Ekspertët e Administratës së Ushqimit dhe Barnave në Shtetet e Bashkuara thanë të premten...

U bë virale në rrjet pasi u bullizua, 8-vjeçarja rishfaqet në emisionin “T’ka mami yll”

Liana është vajza 8-vjeçare që është kthyer tashmë në një personazh shumë të përfolur...

Nuk e kemi ditur më parë, aktorja e njohur tregon historinë e bukur pas emrit të vajzës së saj

Më 18 qershor të vitit që lamë pas, çifti Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi...

Bëmë baba, të të ngjaj! Anna Gjebrea do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizionin e fëmijëve

Dardha bie nën dardhë thotë populli, ndaj nuk është aspak e rastësishme që Anna...