E premte, 7 Tetor, 2022

U bë 13 vjeçare, kështu duket Pavarësie Sopa që u lind kur u shpall pavarësia

Pavarësie Sopa quhet vajza e cila ishte fëmija i parë që lindi, nga momenti kur Kosova u shpall shtet i pavarur dhe demokratik.


Ajo sot u bë 13 vjeçare dhe feston ditëlindjen, si Kosova.

- Advertisement -

Në disa fotografi të siguruara, Pavarësia shihet se sa shumë është rritur dhe sa e bukur është bërë.

Pavarësia ta gëzojë një jetë të shëndetshme!

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...