E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Truk i cili u garanton dukje natyrale të pudrës në fytyrë

- Advertisement -

Sapo e keni zgjedhur nuancën e përshtatshme të pudrës, e keni kuptuar që në lëkurë vështirë duket dhe që ndikon si maskë për fytyrë.

Mos u brengosni, vetëm ndiqni udhëzimet të cilat jua kemi përgatitur.

- Advertisement -

A jeni njëra ndër ato të cilat vazhdimisht blejnë pudra të ndryshme, mirëpo assesi të gjejnë atë e cila vepron natyrshëm në lëkurë?

E dimë, edhe ne e kemi atë problem.

Truku i thjeshtë i cili garanton dukje natyrale të pudrës në fytyrë fshihet, hiq më pak – në vaj.

- Advertisement -

Në të vërtetë, e gjitha që duhet të bëni është që me rastin e përdorimit të pudrës në të shtoni një pikël vaji.

Ekspertët e grimit rekomandojnë vaj bajameje apo vaj jojobe, mirëpo thonë edhe që nuk do të gaboni nëse zgjidhni edhe cilindo vaj tjetër të bukurisë, sipas shijes suaj.

Kur vajin ia shtoni pudrës, ai e ndryshon teksturën dhe bëhet më i lëmuar, andaj është e lehtë ta qitni dhe ta lyeni në fytyrë, gjë që do të thotë që do t’ju nevojitet sasi më e vogël.

- Advertisement -

Rezultati do të jetë ten i përsosur dhe rrezatues, i cili duket tërësisht natyral sikur fare të mos keni pudër.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Nga Arbër Paçarizi: Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën

Nga Arbër Paçarizi: "Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën, andaj nëse...

Pas 8 vjetësh, familja me 12 fëmijë bashkohet si dikur

Të mbledhur në studion e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan, rubrika “Ka...