E shtunë, 1 Prill, 2023

Trinjaket nga Skënderaj të cilat prindërit nuk i dallojnë

- Advertisement1-

Të jesh prind nuk është aspak e lehtë. Përveç dashurisë së pashtershme, me lindjen e fëmijëve vijnë edhe përgjegjësi shumë të mëdha.


Çifti Adem dhe Fjolla Geci nga Skënderaj ka 5 fëmijë, dy djem dhe vajzat trinjake.

- Advertisement -

Lajmi se do bëheshin prindër të trinjakeve erdhi krejt pa pritur, por njëkohësisht ishte edhe surpriza më e bukur që jeta iu solli.

Kohën e lirë, trinjaket e kalojnë duke luajtur edhe boks, pasion të cilin e kanë marrë nga daja i tyre, boksieri i njohur, Robin Krasniqi

Madje, njëra nga vajzat ka emrin Robina.

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...