E enjte, 27 Janar, 2022

Trimëria e nënës nga India, leopardi ia rrëmbeu djalin – e ndoqi me milje derisa nuk ia lëshoi

- Advertisement -

Një nënë nga India ka ndjekur një leopard për afro një milje, duke luftuar me të në tentim që ta shpëtojë të birin e saj 8-vjeçar.

Gruaja e identifikuar si Kiran Baiga, ishte duke punuar rreth orës 19:00 në pasditen e 28 nëntorit, kur leopardi “rrëmbeu” djaloshin Rahul që po qëndronte ulur shumë afër saj.

- Advertisement -

 

Kur pa se leopardi po ikte, ajo i vu pas dhe e ndoqi mbi një milje. Siç raporton Granthshala India, Baiga e goditi leopardin me shkop derisa ia lëshoi të birin. Aty leopardi iu vërsul Baigas dhe ajo kapi shkopin me të cilin e shtyu.

Aty i dolën në ndihmë banorët e tjerë, e leopardi iku në pyll. Megjithatë Baiga humbi vetëdijen dhe kur u zgjua pa veten se kishte përfunduar në spital.

- Advertisement -

Si pasojë e sulmit, Baiga dhe i biri i saj kishin pësuar lëndime, por pas trajtimit rimorën veten.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Si të mësojmë fëmijën të mos përdorë më pelenat: Metoda 3 ditore që po çudit nënat e reja

Sipas mjekëve pediatër, shumë fëmijë janë gati të fillojnë të mësojnë kontrollin e jashtëqitjes...

Kur të kesh humbur nënën tënde, nuk do të ketë njeri që do të kujdeset për ty në të njëjtën mënyrë si ajo

Kur të kesh humbur nënën tënde, bota juaj do të ndryshojë. Do të zgjoheni...

E rëndë: Lanë foshnjën me ujë të nxehtë, duke i shkaktuar vdekjen, arrestohet nëna e gjyshja

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Greqi. Nënë e bijë akuzohen se kanë...

Gruaja që shet rroba të përdorura gjen 5 mijë euro në xhepat e tyre, befason me gjestin e saj

Një grua që shet rroba të përdorura në tregun popullor të Papagout në Greqi...