E hënë, 26 Shtator, 2022

Trendi i ri: Harrojeni botoksin, merrni vetëm këtë gjë nga kuzhina dhe rinoni lëkurën tuaj

- Advertisement -

Gratë filluan ta praktikojnë gjatë karantinës, por disa e vazhduan edhe pas saj


Për ta bërë lëkurën të duket e freskët dhe për të “hekurosur” rrudhat, femrat përdorin një kub akulli, shkruan The Sun.

- Advertisement -

 

Së pari, zhytni fytyrën tuaj në një enë të mbushur me ujë të ftohtë akull dhe mbajeni për pesë deri në gjashtë sekonda. Pastaj fërkoni një kub të madh akulli në të gjithë fytyrën për 20 deri në 30 sekonda.

“Është ftohtë, por ka shumë përfitime. Akulli heq rrudhat, vijat, zvogëlon inflamacionin, aknet dhe ënjtjet pas zgjimit ose një nate pa gjumë”, pohon 37-vjeçarja në TikTok dhe shton se vërtet nuk ka nevojë të injektohet Botox – kjo është një metodë krejtësisht natyrale dhe rinim falas i fytyrës.

- Advertisement -

E mira është që trajtimin mund ta bëni çdo ditë, pavarësisht moshës, sepse fërkimi i akullit në fytyrë ndihmon edhe te ankthi dhe depresioni.

Vajzat kanë shkruar poshtë postimit të saj se kanë vite që e përdorin këtë truk dhe thuhet se e ka përdorur edhe Marilyn Monroe.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjuha shqipe e varfër, a do të flasim në të ardhmen veç me emoji?

Emojit janë këtu dhe janë këtu për të qëndruar, duke u zhvilluar e përmirësuar...

Universiteti shtetëror i Floridas shkruan për ekonomisten nga Prishtina

Universiteti Shtetëror i Floridas (FSU) ka shkruar sot për këngëtaren Adelina Emini, e cila...

Emocionohet pasi sheh veten në fotografi me këmbë zbathur në shkollë: E kisha kthy prapë atë kohë…

Shpesh prindërit na flasin për kohën kur kanë qenë fëmijë dhe kushtet në të...

10 matematicienët më të mëdhenj të të gjitha kohërave

Matematika, vjen nga greqishtja e lashtë që do të thotë “studim”, “shkencë”. Shpeshherë është...