E premte, 7 Tetor, 2022

Tre ngjyrat që nuk do dalin kurrë nga moda sipas Coco Chanel

Përtej trendeve të momentit, nuancat që duhet të jenë pjesë gjithmonë në garderobën tonë, jo vetëm në vjeshtë apo në dimër, por gjithmonë sipas ikonës së modës, Coco Chanel janë e bardha, e zeza dhe e kuqja.

Disenjatori më i rëndësishëm francez në koleksionet e tij i ka gjithmonë prezente këto ngjyra. Veshja e parë e stilistit Chanel, ishte një fustan i zi me një jakë të thjeshtë të bardhë. Në fakt dy ngjyrat e para themelore, ato që nuk do të dalin kurrë nga moda.

- Advertisement -

Një nuancë gjithmonë e pranishme në koleksionet e Chanel është e kuqja, “ngjyra e jetës”. Në modë, si dhe në bukuri. “Nëse jeni të trishtuar, nëse keni ndonjë problem,vendosni buzëkuq dhe vishuni me të kuqe”, është një nga frazat më të famshme të Coco Chanel.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Nga Arbër Paçarizi: Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën

Nga Arbër Paçarizi: "Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën, andaj nëse...

Pas 8 vjetësh, familja me 12 fëmijë bashkohet si dikur

Të mbledhur në studion e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan, rubrika “Ka...