E shtunë, 1 Prill, 2023

Tre herë pozitive me Covid, kjo është gjyshja 101-vjeçare që doli më e fortë se virusi

- Advertisement1-

Një gjyshe 101-vjeçare italiane ka mposhtur koronavirusin për herë të tretë.

Maria Orsingher rezultoi pozitive fillimisht në valën e parë të pandemisë në muajin mars, por e mposhti virusin pas shtrimit në spitalin Morelli në Sondalo, pa komplikacione të rënda.

- Advertisement -

Rasti i dytë u regjistrua në shtator, kur ajo së bashku me një anëtar tjetër të Shtëpisë së të Moshuarve rezultuan pozitivë.

Sërish, 101-vjeçarja e mundi koronavirusin pa ndonjë problem. Pas 5 tamponësh negativë, ajo u kthye në Shtëpinë e të Moshuarve.

Mirëpo, nuk u mbyll më kaq. Këtë muaj gjyshe Maria doli sërish pozitive, por gjendja e saj ishte e mirë.

- Advertisement -

“Mund të jetë një pozitivitet i rremë. Nuk ka asnjë tjetër të infektuar në Shtëpinë e të Moshuarve, Maria është i vetmi rast pozitiv”, sqaroi stafi mjekësor.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...