E hënë, 3 Tetor, 2022

Tragjedi në Krishtlindje, zjarri në shtëpi lë të vdekur babain, dy fëmijët

Një baba dhe dy nga djemtë e tij kanë vdekur pasi një zjarr në shtëpinë e tyre shpërtheu në mëngjesin e Krishtlindjeve.

Autoritetet thonë se zjarri filloi në shtëpinë e familjes King në orën 1:22 të mëngjesit të së shtunës në Quakertoën, Pennsylvania dhe vrau Eric King dhe dy djemtë e tij të vegjël, Liam dhe Patrick.

- Advertisement -

Gruaja e Eric Kingut, Kristin dhe djali më i madh i çiftit, Brady, mundën t’i shpëtonin flakëve ndërsa pjesa tjetër e familjes ishte e bllokuar brenda.

Dy anëtarët e mbijetuar të familjes u trajtuan në spital. Nga zjarri humbën jetën edhe dy qentë e familjes.

Zjarri kishte përfshirë shtëpinë kur mbërritën zjarrfikësit dhe flakët nuk u vunë nën kontroll deri në orën 2:34 të mëngjesit.

- Advertisement -

Zjarri filloi në zonën pranë pemës së Krishtlindjes dhe ndriçimit të saj, por autoritetet thonë se hetimi për shkakun zyrtar është në vazhdim.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...