E diel, 29 Janar, 2023

Tortë e zezë, për 10 minuta!

- Advertisement -

Përbërësit:

• 5 vezë
• 1 gotë vaj
• 1 gotë qumësht
• 18 lugë sheqer
• 12 lugë miell
• 1 kakao
• 1 pluhur pecive
• 200 gr çokollatë

- Advertisement -

Përgatitja:

Fillimisht përzihen vezët, pastaj shtohen të gjithë përbërësit e tjerë dhe qiten në tepsi të lyer me yndyrë, në temperaturë 180-200 C, e kur të ftohet, e shpojmë në disa vende me rrëmojsë dhe i hedhim çokollatën e shkrirë përmbi.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Publikohet lista e ngushtë e kandidatëve për mësimdhënës në Suharekë

Komuna e Suharekës ka publikuar listën e ngushtë të kandidatëve për 8 pozita të...

Skandaloze: Shkolla “Eqrem Çabej” në Mitrovicë e vendos peletin në korridor, nxënësit mezi lëvizin

Shkollat e Mitrovicës janë shpeshherë burim i skandaleve nga më të ndryshmet. Skandali i radhës...

Nxënësi Art Gjuli, fitues i çmimit të parë në garat e matematikës Kangaroo dhe i shumë çmimeve të tjera

Unë jam Art Gjuli. Fëmija i thjeshtë me ëndërra komplekse. Që i vogël, përshtypjet e...

Si të mbani më lehtë në mend ato që lexoni – ndjekni këto 3 hapa

Suksesi ka të bëjë me atë që dini dhe çfarë bëni në të vërtetë...