E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Tomislav Perushiq, serbi që studion Albanologjinë

- Advertisement -

Mëngjesi i ditës së sotme nis me një rrëfim për një djalosh të komunitetit serb por i cili e flet shqipen bylbyl.


Madje emri i tij e mesëm është Lulzim.

- Advertisement -

Se kush është Tomislav Perushiç, serbi që studion Albanologjinë e kuptojmë përmes stories së Ardianit.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nagavci vjen me një postim në Facebook, nuk flet për grevën

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka nënshkruar sot kontratat për ndërtimin e pesë çerdheve...

Nexhmi Hoxha nga Këshilli i Prindërve: Me padurim presim presim pezullimin e grevës

Anëtari i Këshillit të Prindërve të Prishtinës, Nexhmi Hoxha ka folur rreth qëndrimit të...

KMDLNJ kërkon dorëheqjen e ministres Nagavci

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriu, sot ka kërkuar dorëheqjen...

LAJMI I FUNDIT nga SBASHK-u për ndërprerjen e grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës është duke shqyrtuar pezullimin e grevës...