E enjte, 6 Tetor, 2022

8 ngjyra të flokëve që do të jenë trend këtë dimër

Një grup floktarësh, në bashkëpunim me InStyle, kanë përzgjedhur 8 ngjyrat trend të dimrit dhe me siguri, do të befasoheni me disa prej tyre

Ka ide mjaftueshëm, edhe për “guximtarët” edhe për ata që duan të qëndrojnë në konstanten e tyre.

- Advertisement -

Foilayage

Me siguri, një fjalë e re për ju, “foilayage” është bashkim i “foils” dhe “balayage”, që duken pak a shumë kështu:

- Advertisement -

Ndërsa foilayage:

 

“Kjo është një nga ato ngjyra që duhet mirëmbajtur çdo tre muaj, thonë parukierët për InStyle.

Ngjyrat një-dimensionale

Nuk mund të themi me siguri nëse po ikën epoka e highlights dhe bayalage (edhe pse, sapo erdhi foilayage), por këtë dimër, një nga trendet është: Ngjyra e njëtrajtshme e flokëve, pa fije, pa hije dhe asgjë nga këto.

E bardha e argjendtë/Gri

Sidomos në flokët të shkurtër, kjo mund të jetë një nga ngjyrat më me elegancë. Ama, sigurohuni që ta kombinoni gjithnjë me një penel ose buzëkuq, pasi mund të krijojë një efekt zbehtësie në fytyrë.

E zeza “Jet”

Sipas stilistëve, një nga arsyet pse kjo ngjyrë pritet të jetë trend është e thjeshtë: Mund të realizohet lehtë në shtëpi, duke evituar shkuarjen tek parukeria dhe rrjedhimisht, duke kursyer para e duke mos rrezikuar veten nga virusi. Shkëlqimi i kësaj të zeze nuk njeh kohë!

Roza “Cotton Candy”

Roza pastel, që dikur mendohej thjesht si një ngjyrë adoleshentësh, tashmë pritet të jetë një nga ngjyrat më të përhapura gjatë sezonit të dimrit. Ndoshta, ka ardhur koha që ngjyrat mos t’ia lëmë vetëm verës dhe të rinjve. Trendin e sollën shumë të famshëm, që lyen flokët gjatë karantinës me ngjyra si rozë apo blu.

 

Biondja e akullt

Ky dimër do ketë shumë Elsa të “Frozen” dhe mezi presim t’i shohim të gjitha.

Ngjyrë bakri

Si një nuancë e të kuqes, por jo ekzaktësisht ashtu, kjo është zyrtarisht, një nga nuanca më të bukura të vitit 2021.

Biondja e Artë

Këtë sezon, sa më të arta dhe me shkëlqim, aq më IN janë flokët biondë.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Nga Arbër Paçarizi: Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën

Nga Arbër Paçarizi: "Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën, andaj nëse...

Pas 8 vjetësh, familja me 12 fëmijë bashkohet si dikur

Të mbledhur në studion e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan, rubrika “Ka...