E premte, 24 Mars, 2023

Testi i Maturës kopjohet e shpërndahet me të madhe në rrjete sociale

- Advertisement1-

As kontrollet më të rrepta nuk kanë arritur ta parandalojnë kopjimin në Testin e Maturës Shtetërore që po mbahet sot.


Provimi i Maturës, i të gjitha grupeve është shpërndarë me të madhe në rrjete sociale, shkruan lajmi.net.

- Advertisement -

Lajmi.net ka parë se nxënësit kanë hapur me dhjetra grupe ku po publikojnë provimet dhe nën to po shkruajnë përgjigjet që ata mendojnë se janë të sakta.

Ndonëse MASHT ka paralajmëruar dënime të ashpra për ata që zihen duke kopjuar me telefonë, kjo nuk po i ndalon nxënësit që ta bëjnë një gjë të tillë.

Kjo formë e kopjimit tanimë është bërë zakon viteve të fundit.

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Histori suksesi: Laura Haxha nga Vushtrria e cila punoi me avionët luftarakë

Kjo është vetëm 27 vjeçare, por njihet për aftësitë e saj në inxhinieri. Laura...

Mësuesja e vetme e shkollës me zile në dorë: Janë vetëm 10 nxënës, shkak emigrimi

Ky 7-Mars shkollat e thella malore në Kukës i ka gjetur me më pak...

Nxënësja Diella Kika nga Podujeva do ta përfaqësojë Kosovën në garat e Fizikës në Japoni

Diella Kika, nxënëse e gjimnazit "Aleksandër Xhuvani" në Podujevë është renditur e dyta në...

Nagavci: Po fuqizojmë komponentin e orientimit dhe këshillimit në karrierë

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, sot ka qëndruar në Podujevë ku ka përuruar Qendrën...