E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Të veçantat e fëmijëve të lindur në muajin shtator

Sipas një studimi nga Reader’s Digest, personat e lindur në muajin shtator janë të sukseshëm dhe jetojnë një jetë të gjatë.

Më poshtë, mund t’i gjeni disa nga tiparet e veçanta të fëmijës tuaj shkruan RedTricycle.

- Advertisement -

Mundohen të jenë kryesor

Kjo do të thotë që fëmijët e lindur në muajin shtator janë të pjekur, gjë që tregon se kanë një ndikim të rëndësishëm në zhvillimin e tyre njohës.

Janë të lumtur

- Advertisement -

Në përgjithësi, fëmijët e lindur në këtë muaj janë të lumtur.

Janë më të gjatë

Nga studimi i bërë në Universitetin Bristol zbuloi se fëmijët e lindur në këtë muaj janë më të gjata se bashkëmoshatarët e tyre.

Të gjithanshëm

Fëmijët e lindur në këtë muaj kanë më shumë të ngjarë të kenë sukses në atletikë.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...