E martë, 29 Nëntor, 2022

Të mërzitur nga stina e dimrit se nuk dini ç’të bëni? Ja një listë me aktivitete!

Ja disa nga këto aktivitete mund të ngjallin kënaqësi për të gjithë familjen.


Gjetja e aktiviteteve argëtuese për të bërë në dimër mund të jetë një sfidë, sidomos për më të rriturit dhe adoleshentët, shkruan “IconStyle”.

- Advertisement -

Muajt ​​e dimrit për shumë persona mund të jenë të gjatë, të errët dhe të mërzitshëm, transmeton lajmi.net.

Moti i ftohtë dhe ditët e shkurtra mund të çojnë në zakone jo të shëndetshme, si të ngrënit pa kritere, të shpenzuarit shumë kohë në internet ose të fjetur shumë.

Ajri i freskët, rrezet e diellit dhe aktiviteti fizik janë të rëndësishme për shëndetin fizik dhe mendor tuaj.

- Advertisement -

Dilni jashtë dhe lëvizni. Mos përtoni. Thjesht sigurohuni që të visheni në mënyrë të përshtatshme për motin.

Nëse nuk keni shumë për të bërë në këtë stinë, mund të krijoni një listë të “gjërave që duhet të bëni kur të mërziteni”.

Ja disa nga këto aktivitete mund të ngjallin kënaqësi për të gjithë familjen.

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...