E premte, 2 Dhjetor, 2022

Të gjithë përpiqen ta zgjidhin, përgjigjja nuk përputhet me askënd: Cila është zgjidhja e saktë, a e dini?

Enigma që keni përballë i ka çmendur njerëzit dhe ju duhet vetëm të mendoni pak dhe do ta gjeni lehtësisht zgjidhjen.


Shuma e tre kuajve është 30, por të gjithë e dinë se ata që kalërojnë duhet të kujdesen për patkonjtë, si dhe të kenë çizme të përshtatshme kaubojsh, transmeton Telegrafi.

- Advertisement -

Ka shumë përgjigje të ndryshme në internet, por vetëm një është e saktë dhe ju na shkruani në komente se çfarë mendoni.

A e dini përgjigjen e saktë?

- Advertisement -

Enigma është shpërndarë disa mijëra herë dhe ka arritur gjysmë milioni komente.

Zgjidhjet më të përmendura nga komentuesit janë 22, 23, 44 dhe 48, por shumica pajtohen se është numri 21.

Shikoni videon:

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

A e dini se cili është përdorimi i gomës blu?

Mund të kemi kaluar gjithë fëmijërinë tonë duke menduar se pjesa blu e gomës...

28 NËNTORI – festë e shumëfishtë

Dita e 28 nëntorit e emërtuar si Festa e Flamurit është një nga më...

Urime 28 Nëntori – kjo është agjenda shtetërore për shënimin e Ditës së Flamurit

Qeveria e Kosovës ka publikuar agjendën shtetërore për organizimin e 28 Nëntorit, 110 vjetorit...

​12 vjeçari përjashtohet nga shkolla pasi preu flokët në stilin e brazilianit Ronaldo

Një 12-vjeçar u përjashtua nga shkolla kur vendosi të nderojë legjendën e futbollit brazilian...