E enjte, 30 Mars, 2023

Sulmi seksual ndaj nxënëses së klasë së parë, deklarohen nga shkolla Faik Konica

- Advertisement1-

Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale në një shkollë në Prishtinë.Për këtë rast është publikuar edhe një video.


Në këtë video shihet një fëmijë, derisa i afrohet një vajze të vogël, që raportohet të jetë në klasë të parë, e cila mbahet nga një fëmijë tjetër.

- Advertisement -

Nga drejtoria e kësaj shkolle kanë thënë se shkrimi i publikuar në media nuk ka asgjë të vërtetë dhe se bëhet fjalë për diçka tjetër.

Ata kanë deklaruar se rasti është trajtuar nga Qendra për Punë Sociale dhe Policia.

“Ai shkrim nuk ka asgjë të vërtetë brenda. Ka ndodh diçka tjetër, e është proklamu dicka tjetër. Nuk ka dhunë seksuale. Asgjë prej saj nuk është e vërtetë. Është trajtu nga Qendra për Punë Sociale dhe komuniteti i policisë”, kanë deklaruar nga shkolla për Gazeta Express.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Arjeta Gashi-Nura mban ligjeratë vetëdijësuese në shkollën “Shkëndija” në Hajvali

Psikologia Arjeta Gashi Nura ka mbajtur një ligjëratë vetëdijësuese në shkollën "Shkëndija" në Hajvali...

Nga Afrim Gashi: Ne si mësimdhënës shumë shpesh ballafaqohemi me fyerje nga më të ndryshmet

Shkrimi i radhës për Albanian Education nga mësimdhënësi Afrim Gashi Fyrjet! Ne si mësimdhënës shumë shpesh...

Çfarë bëjnë drejtorët e suksesshëm të shkollave?

Disa këshilla parktike për drejtuesit e shkollave, që i ndihmojnë ata të jenë të...

Vjollca Shala nga SBASHK: Kontrata kolektive e shkëputur nga Ministria e Arsimit është e paligjshme

Kontrata kolektive vazhdojnë të jenë problematike në Kosovë. Një të tillë tash e disa...