E premte, 24 Mars, 2023

Stuhi e përkryer: Meteorologët fejohen para një tornadoje

- Advertisement1-

Një çift meteorologësh nga Kansasi i Shteteve të Bashkuara e përshtati edhe fejesën me profesionin.

Tom Bedard, 29 vjeç, dhe Raya Maday, 26 vjeçe, punojnë bashkë në kompaninë AccuWeather. Ata udhëtuan gjashtë orë me veturë deri në Kolorado me shpresën se do të shohin një tornado nga afër. Për fatin e tyre të mirë, plani nuk dështoi.

- Advertisement -

Për fat të mirë, atyre iu realizua ëndrra dhe kështu Tom u gjunjëzua në ato momente para partneres për t’i propozuar – pavarësisht që pas shpinës së tyre qarkullonte tornadoja.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...

Mosha 33 vjeç – kulmi, ja cilat janë 15 synimet në këtë moshë

Siç e dimë të gjithë, ambicia vjen hap pas hapi duke arritur majat. Disa ditë...