E martë, 29 Nëntor, 2022

Studenti nga Kosova del me veshje kombëtare shqiptare në ceremoni të diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit

Drin Çeku një student nga Kosova, respektivisht nga Peja, në ceremoninë e diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit, është paraqitur me veshje kombëtare shqiptare.

Ai atje ka mbaruar studimet në Fakultetin Ekonomik.

- Advertisement -

Me këtë paraqitje ai ka dërguar mesazh tek të tjerët, pasi që veshja jonë kombëtare, bie dukshëm në sy nga veshjet normale.

Ai me këtë ka treguar atdhedashurinë për vendin dhe kombin shqiptarë.

Postimi i plotë:

- Advertisement -

Edhe po ta pushtoj boten mbarë, Unë jam shqiptar Drini

Të urojmë shendet dhe suksese pa fund në çdo hap të jetes…!

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

28 NËNTORI – festë e shumëfishtë

Dita e 28 nëntorit e emërtuar si Festa e Flamurit është një nga më...

Urime 28 Nëntori – kjo është agjenda shtetërore për shënimin e Ditës së Flamurit

Qeveria e Kosovës ka publikuar agjendën shtetërore për organizimin e 28 Nëntorit, 110 vjetorit...

​12 vjeçari përjashtohet nga shkolla pasi preu flokët në stilin e brazilianit Ronaldo

Një 12-vjeçar u përjashtua nga shkolla kur vendosi të nderojë legjendën e futbollit brazilian...

Test: Zgjidhni një kartë dhe zbuloni se çfarë ju pret në 2023

Karta 1 Ju dëshironi shumë gjëra dhe luftoni për to. Ju keni pasur ulje-ngritjet tuaja,...