E hënë, 3 Tetor, 2022

Stilime flokësh që tregojnë se prerja ‘bob e gjatë’ duket fantastike

Një nga modelet më të neglizhuara të flokëve janë flokët me gjatësi të mesme.

Por, tani kjo duket se po ndryshon. Nëse po kërkoni një mënyrë për të freskuar pamjen tuaj, të gjithë e dimë se mënyra më e lehtë për ta bërë këtë është me një model të ri flokësh – dhe duket se pamja që mbështesin vajzat e modës është bob i gjatë, i njohur ndryshe si “lob”.

- Advertisement -

Rritja e papritur e stilit të bobit të gjatë në radhët e flokëve ka të ngjarë të jetë për shkak të personave që kishin flokë më të shkurtër para karantinës, të cilat më pas janë rritur për shkak të mungesës së takimeve në sallonet e bukurisë

Pavarësisht, nuk mund të mohohet se modelet e gjata të flokëve janë një nga modelet më të përjetshme që mund të zgjidhni, ato duken përrallore, pavarësisht nga lloji i flokëve ose ngjyra, dhe mund të modelohen në një mori mënyrash.

Më poshtë gjeni disa nga stilimet më të bukura të stilit “lob”:

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Nga Arbër Paçarizi: Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën

Nga Arbër Paçarizi: "Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën, andaj nëse...

Pas 8 vjetësh, familja me 12 fëmijë bashkohet si dikur

Të mbledhur në studion e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan, rubrika “Ka...