E enjte, 27 Janar, 2022

Solidarizim me aktoren Matoshi, sot organizohet “Ecim për Adrianën”

- Advertisement -

Një ecje solidarizimi do të mbahet sot nga ora 12:00 për aktoren dhe deputeten Adriana Matoshi e cila sot gjatë ditës njoftoi se i është rikthyer tumori në tru.

Sipas njoftimit ecja do të mbahet nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri te Teatri Kombëtar i Prishtinës.

- Advertisement -

“Në nder të aktores së mirënjohur dhe shumë të dashur për gjithë publikun shqipfolës, Adriana Matoshi e cila përsëri u diagnostikua me tumor në tru, organizohet ecja nga Sheshi Zahir Pajaziti deri te Teatri Kombëtar në Prishtinë”, thuhet në njoftim. “Duam që me anë të kësaj ecje, të solidarizohemi me sfidën e Adrianës, për të cilën lutemi të gjithë që ta fitoj si çdo peripeci që e ka kaluar në jetë”.

Matoshi sot përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se pas 10 vjetësh i është rikthyer tomori në tru. Ajo ka marrë mbështetja nga figura të ndryshme në vend.

Ndërkaq përmes postimit të saj ku ka treguar për sëmundjen ka bërë thirrje te të gjithë që ta duan vetën dhe t’i kushtojnë rëndësi vetvetes.

- Advertisement -

Njoftimi i saj, ku foli për kthimin e sëmundjes, u shpërnda në Facebook mbi 1000 herë për tetë orë, ndërkohë mori edhe rreth 10 mijë komente mbështetëse.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Virozat dhe Omicron te fëmijët, mjekja: Mos i mbingarkoni me ilaçe kundër temperaturës

Muaji janar po shoqërohet me fluks të lartë fëmijësh që kërkojnë ndihmë mjekësore, si...

I ftohti ta shkatërron fytyrën? Mos lejoni që kjo t’ju ndodhë: Është një zgjidhje e thjeshtë

Ekspozimi i tepërt ndaj të ftohtit pa mbrojtje adekuate mund të jetë i dëmshëm...

Omicron, i ftohtë apo grip, si ta kuptojmë?

Omicron – varianti i ri, shumë i transmetueshëm i koronavirusit SARS-CoV-2 – ka pushtuar...

Mjekja e njohur: Kontrolloni nëse fëmija ka pauza frymëmarrje në gjumë, vjen si rezultat i këtij problemi

Holta Sulaj, Otorinolaringologe gjatë një interviste për emisionin e mëngjesit në ABC, foli për...