E diel, 5 Shkurt, 2023

Si të trajtojmë alergjitë te fëmijët gjatë pranverës – flet pediatri, Gëzim Krasniqi / VIDEO

- Advertisement -

Stina e pranverës, veç ngrohjes së motit dhe luleve, sjell dhe rrezikun për shfaqjen e alergjive, për shkak të luhatjes së ndjeshme të temperaturave.


Ndërkohë, mjekët apelojnë për të gjithë të tregohen të kujdesshëm në këtë stinë dhe të zbatojnë këshillat e rekomanduara nga ta.

- Advertisement -

Pediatri Gëzim Krasniqi në një video për “Kids of Kosova” ka treguar këshilltat që duhet të zbatojnë prindërit nëse fëmijët e tyre preken nga alergjitë gjatë stinës së pranverës.

Ndiqeni rekomandimet e Dr. Gëzimit në videon e mëposhtme:

 

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ministrja Nagavci: Edukimi në fëmijërinë e hershme – një nga prioritetet e MASHTI-t

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, edukimi në fëmijërinë e hershme është një nga prioritetet...

Rrahman Jasharaj: Vlera e koeficientit 105 nuk është ajo që kemi pritur, kemi shpresuar 120

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit (SBASHK), Rrahman Jasharaj ka folur për herë...

Ministri Murati sqaron punën e shtesave, kështu llogaritet paga për ata që kanë përvojë pune

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka folur sot para Komisionit për Buxhet, ku e...

Nagavci: Do të kërkojmë llogaridhënie që paga e dinjitetshme e mësimdhënësve të kthehet përfitim për nxënësit

Pas bërjes publike të vlerës së koeficientit 105 euro, ministrja Arbërie Nagavci, ka deklaruar...