E hënë, 26 Shtator, 2022

Si të mbrojmë fëmijët nga interneti – flet psikologia Ariana Isufi

- Advertisement -

Fëmijët në ditët e sotme jashtëzakonisht shumë qëndrojnë me telefon apo Ipad në duar. dhe ‘lundrojnë’ në internet.


Psikologia Ariana Isufi e cila çdo javë do të përgatitë nga një temë përmes një video për Kids of Kosova, këtë javë tregon se si duhet të mbrohet fëmijët nga interneti, dhe se si librit duhet t’i kushtohet më shumë kohë.

- Advertisement -

Në videon më poshtë ndiqeni videon:

 

 

- Advertisement -

 

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Xhevahire Krasniqi, mësuesja e prekur dy herë me kancer: Si e luftova dhe ju riktheva familjes e nxënësve

Është prekur dy herë me kancer, por sot fatmirësisht gëzon shëndet të mirë dhe...

INTERVISTË| Dr.Lumnije Kqiku kosovarja e parë që preku majat e shkencës: Si e kujtoi hyrjen në librin enciklopedik më prestigjioz në botë

Është nga Gjilani por jeton në Austri nga ku nuk i ndahet shkencës e...

INTERVISTË| Zv.ministri Dukagjin Pupovci: Ligji i ri do të sjellë rritjen e pagave në arsim

Çështja e shamisë në shkolla, greva në arsim në prag të vitit të ri...

Kjo është mësuesja nga Kosova që duhet ta marrin shembull të gjithë

Është një mësuese e re, por me plotë vullnet për punë. Përveç punon jashtëzakonisht...