E diel, 5 Shkurt, 2023

Si në kohët e vjetra: Qindra njerëz ‘luftojnë’ me topa bore në Leeds të Anglisë / VIDEO

- Advertisement -

Në shumë vende të botës temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe ka rënë borë.

Ndër vendet ku më së shumti ka rënë borë është Britani e Madhe.

- Advertisement -

Një video e publikuar nga “Dail Mail”, tregon se si banorët e qytetit të Leedsit i kanë gëzuar siç duket më së shumti pasi kanë dalë qindra njerëz për tu gjuajtur me topa bore.

Video më poshtë tregon një ditë plot gëzim e lojë në borë mes qindra personave.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Këto janë pjesët e trupit të cilat mund të zbulojnë sa jeni inteligjent: A jeni ndër të mençurit?

Ka rezultuar që truri juaj nuk është i vetmi tregues i nivelit tuaj të...

Fëmijët e parë të familjeve janë më inteligjentë

Një studim gjerman shpjegon arsyen. Sipas tij, koeficienti i intelektit (IQ) ulet me 1,5%...

Përdoruesit e Twitter “të ndarë në dysh” rreth rezultatit të kësaj detyre matematikore

Në rrjetin social Twitter është nxitur një debat për shkak të një problemi matematikor...

Biologu kosovar zbulon insekt të rrallë në Kosovë, e quan “njeriu i pamençur”

Në laboratorin e tij brenda Universitetit të Prishtinës, Halil Berisha po shikon me shumë...