E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Si duken sot disa nga aktorët e filmave tanë të preferuar të fëmijërisë…

- Advertisement -

Rikujtojmë ndërkohë, se lloji i duhur i romancës dhe marrëdhënies në filma mund të ketë vërtet aftësinë për të na bërë të qeshim, të qajmë, madje edhe të besojmë në dashuri me shikim të parë.

Ndërkaq, ja se si duken pas 30 viteve këta aktorë që na e kanë bërë fëmijërinë më të bukur:

Macaulay Culkin/Anna Chlumsky (Thomas J. Sennett dhe Vada Sultenfuss, My Girl)

Bette Midler (Winifred, Hocus Pocus)

Anjelica Huston (Morticia Addams, The Addams Family)

 Rick Moranis (Wayne Szalinski, Honey, I Shrunk the Kids)

 Jonathan Lipnicki (George Little, Stuart Little)

Alicia Silverstone (Cher, Clueless)

Glenn Close (Cruella DeVil, 101 Dalmatians)

Daryl Sabara/Alexa PenaVega (Juni Cortez dhe Carmen Cortez, Spy Kids)

John Corbett/Nia Vardalos (Toula Portokalos dhe Ian Miller, My Big Fat Greek Wedding)

Bill Murray/Sigourney Weaver (Dr. Peter Venkman dhe Dana Barrett, Ghostbusters)

 Christina Ricci (Kat, Casper)

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...