E diel, 5 Shkurt, 2023

Si duken sot disa nga aktorët e filmave tanë të preferuar të fëmijërisë…

- Advertisement -

Rikujtojmë ndërkohë, se lloji i duhur i romancës dhe marrëdhënies në filma mund të ketë vërtet aftësinë për të na bërë të qeshim, të qajmë, madje edhe të besojmë në dashuri me shikim të parë.

Ndërkaq, ja se si duken pas 30 viteve këta aktorë që na e kanë bërë fëmijërinë më të bukur:

Macaulay Culkin/Anna Chlumsky (Thomas J. Sennett dhe Vada Sultenfuss, My Girl)

Bette Midler (Winifred, Hocus Pocus)

Anjelica Huston (Morticia Addams, The Addams Family)

 Rick Moranis (Wayne Szalinski, Honey, I Shrunk the Kids)

 Jonathan Lipnicki (George Little, Stuart Little)

Alicia Silverstone (Cher, Clueless)

Glenn Close (Cruella DeVil, 101 Dalmatians)

Daryl Sabara/Alexa PenaVega (Juni Cortez dhe Carmen Cortez, Spy Kids)

John Corbett/Nia Vardalos (Toula Portokalos dhe Ian Miller, My Big Fat Greek Wedding)

Bill Murray/Sigourney Weaver (Dr. Peter Venkman dhe Dana Barrett, Ghostbusters)

 Christina Ricci (Kat, Casper)

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...

E vërteton shkenca: Fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna

Nënat janë përgjegjëset kryesore për transmetimin e gjeneve të inteligjencës tek fëmijët, sipas një...

E thotë shkenca: Fëmijët më të suksesshëm kanë prindër që bëjnë këto 5 gjëra

Askush nuk ka thënë ndonjëherë se të jesh prind është diçka e lehtë. Rritja...

Si t’i ndihmojmë fëmijët të kenë rezultate më të larta në shkollë?

Një studiuese shumë e njohur e zhvillimit të fëmijëve, Maria Montessori e ka identifikuar...