E enjte, 27 Janar, 2022

Shqiptari në Danimarkë fiton çmimin kryesor “Vild Med Dans”

- Advertisement -

Jimilian Ismailit në bazë të paraqitjeve përfekte skenike dhe lidhëshmëria e lëvizjes së tij, bëri që të fitoi çmimin kryesor “Vild Med Dans.


Bëhet e ditur se Jimilian Ismaili, në bazë të paraqitjeve përfekte skenike dhe lidhëshmërisë së lëvizjes së tij, bëri që të fitojë çmimin kryesor “Vild Med Dans në Danimarkë, shkruan albinfo.ch.

- Advertisement -

Përgjatë të gjitha netve të këtij spektakli, shqiptari na ka emocionuar dhe është admiruar edhe publiku danez për talentin e jashtëzakonshëm, virtuozitetin e kërcimin elegant, por mbi të gjitha shpirtin e bukur prej artisti të Jimilianit, që nuk harron të përcjellë çdo herë edhe ngjyrat tona kombëtare, te cilat i kanë rrënjët në trashëgiminë artistike e patriotike të familjes se tij. Pavarësisht se konkurrenca ishte e madhe, shqiptari triumfoi nga vlerësimi që iu bë nga juria, e po ashtu edhe publiku i gjerë./Albinfo.ch/

- Advertisement -
- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Zgjidhni një zemër dhe zbuloni se çfarë fati ju pret muajin e ardhshëm

Ky test personaliteti është i përshtatshëm për këdo që mezi pret që ëndrrat e...

Qeveria ndanë 10% pagesë shtese për këto kategori të punonjësve për 6 muaj

Qeveria e Republikës së Kosovës sot në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë disa...

Këto janë 10 vendet me pagat më të larta në botë

Kërkimi për një jetesë më të mirë dhe më të sigurt është një nga...

I riu nga Shqipëria ofendon rëndë kosovarët: Janë pa fe e pa besë, do t’i vras si serbi

Një video që po qarkullon në rrjetin social tik tok tregon një të ri...